A nevidím na tom nič zlé. To pre vysvetlenie Johannke a Ovšenej. Vôbec to nie je zábava a prešiel som si zaujímavým procesom v našej rodine, kde tak ako mnohé iné rodiny na Slovensku po hrozných zážitkoch, keď sme sa spoliehali na láskavosť prezidenta Tisa, zažili sme ukrutnosť druhej svetovej vojny, arizáciu a nakoniec sme skončili s komunistickými názormi buď na stavbách Trate mládeže a niektorí tí, ktorým sa na stavbách Trate mládeže nechcelo pracovať aj v sovietských pracovných táboroch.
Moje meno súdruh Kapusta by možno malo znieť Komunista Kapusta, ale chcelo som sa vyhnúŤ spájaniu s komunistami a preto súdruh.
Súdruh v mojich pamätiach je viac a úprimnejšie oslovenie a takto ma oslovoval aj môj Dedo Gardista, o ktorom písal vo svojích knihách aj Milo Urban.
Milo Urban taktiež patrí k zástupu zlyhávajúcich morálnych autorít. Počas Slovenského štátu totiž vyplávala na povrch jeho inklinácia k nacionalistickým myšlienkam, ktoré vo väčšej či menšej miere dávkoval ako mienkotvorný novinár.
Najskôr pracoval v denníku Slovák a časopise Slovenský národ, aby sa v novembri 1940 ako rešpektovaný prozaik vyšvihol na post šéfredaktora provládneho orgánu Gardista. Keď ku koncu vojny zacítil, že je zle, emigroval do Rakúska, kde strávil dva roky v internačných táboroch americkej zóny. V roku 1948 ho postavili pred ľudový súd a ten mu pre horlivú novinársku činnosť počas vojny uštedril verejné pokarhanie.
Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/4989762/citankovy-autor-milo-urban-veril-nacistom.html#ixzz2aJkMdObO
Milo Urba napísal aj dielo, ktorého časť prikladám, kde je dôkaz ako píše o mojom Dedovi Kapustovi – kliknite si na obrázok, otvorí sa Vám zväčšený a uvidíte niektoré myšlienky môjho deda Kapustu.
Ako všetci, čo čítame romány zlyhávajúcich morálnych autorít ako bol aj Milo Urban vieme, že tento Gardista napísal aj roman Živý Bič.
Preto sa s Vami čitatelia na pravde niekedy lúčim ako Kapusta KapustaBič, lebo hoci nerád to priznávam, ale spojivo medzi Gardistami a Komunistami na Slovensku vždy bolo.
A čo s tým ja narobím? Nič! Je to proste fakt, a basta.
V každej Slovenskej rodine, ktorá niečo väčšie dokázala bol aspoň jeden Gardista a aj Komunista. Buď žili paralelne vedľa seba, alebo následne po sebe, ale žili vo vzájomnej symbióze.
Veď aj prezident Husák bo toho príkladom. Husák o sebe tvrdil, že bol komunista. Gardisti komunistov trestali. Ale na Slovensku to bolo iné. Vo vinárňach sa stretávali intelektuáli z Bratislavy, či komunisti, či Gardisti.
Veď ak by bol režim slovenského štátu až tak ukrutný, Komunista Husák by roky sedel v base. Ale nie, Komunista Husák za slovenského štátu vysedával vo vinárňach a brojil proti režimu -).
V base komunista Husák skončil až za komunistov a nakoniec sa stal prezidentom.
Ale to je jedno, končim nateraz s pozdravom,
že som dostatočne vysvetlil svoj pôvod, a kto napíše v diskusii v akej knihe o mojom dedovi písala zlyhávajúci Milo Urban, tomu dám pusu na čelo.
Váš Kapusta KapustaBič
na takyto blog je škoda reagovat ...
Milo Urban, nech bol čím chcel, ale ...
Celá debata | RSS tejto debaty